Jak wybrać sukienkę na wesele?

Na dworze coraz cieplej, przed nami majówka, a więc również zbliża się sezon weselny. Istnieją pewne stałe zasady, których powinniśmy przestrzegać przy wyborze stroju na tego typu uroczystość.

Przede wszystkim nie możemy przyćmić panny młodej. Oczywiście każdy chce prezentować się jak najlepiej, lecz jednak warto zachować pewien umiar. Kolejna sprawa to kwestia koloru. Część osób może się nie zgodzić, ale powinniśmy unikać czerni (choć ten trend zmienia się praktycznie każdego roku), ponieważ kolor ten może być kojarzony z żałobą. Lepszym pomysłem będzie granatowy lub czerń wraz z innym kolorem. Biel i ecru są zarezerwowane dla Panny Młodej, więc tych barw również powinniśmy unikać.

Kolejną ważną kwestią są elementy odsłonięte. Pamiętajmy o tym, że jeśli odsłonimy jednocześnie ramiona, dekolt i nogi, to nasz strój nie będzie wyglądał szykownie. Podczas wyboru stroju, powinniśmy również brać pod uwagę miejsce, w którym dana uroczystość się odbywa. Inaczej ubierzemy się na obiad, inaczej na zabawę weselną, a jeszcze inaczej na wieczór w luksusowym lokalu.

Jeśli chodzi o strój na wesele, to sukienka nie jest jedyną opcją. Może być to przecież kombinezon, eleganckie spodnie z bluzką, jak również spódnica z elegancką bluzką. Mimo wszystko dziś skupimy się jednak na sukience, która jest jednak najczęstszym wyborem kobiet na zabawę weselną.

Wiele kobiet ma problem ze znalezieniem właściwego stroju. Jest to spowodowane tym, że wesele jest dosyć specyficzną imprezą i trzeba brać pod uwagę znacznie więcej aspektów niż zwykle. Wiele zależy także od naszych uwarunkowań fizycznych, ponieważ nie we wszystkich fasonach jest nam do twarzy.

Jako pierwsze wytyczne, warto sobie postawić dwa elementy: dobra jakość materiału oraz charakter pasujący również do innych uroczystości. W ciągu roku wesel jest stosunkowo mało, więc taka sukienka wisiałaby głównie nieużywana w szafie. Poza tym chyba nikt nie chce chodzić na wszystkie wesela w takim samym stroju.

Za poszukiwania odpowiedniej sukienki, powinniśmy wziąć się stosunkowo wcześnie. Sklepy w galeriach handlowych (mimo że możemy sobie tam sukienkę przymierzyć) zazwyczaj nie spełniają naszych oczekiwań. O wiele więcej ciekawych rozwiązań możemy znaleźć w internecie. Część osób jednak odrzuca tę możliwość, właśnie ze względu na chęć przymierzenia ubrania. Warto jednak pamiętać o tym, że zakupioną sukienkę w internecie zawsze można zwrócić lub wymienić. Nie warto więc rezygnować z zakupów internetowych, gdzie oferta jest znacznie szersza, a ceny zazwyczaj niższe.

Nasze stylowe sukienki na wesele powinny być dopasowane do urody, stylu oraz figury. Wydaje się, że skromna elegancja jest odpowiednią drogą do znalezienia idealnej sukienki na wesele. Jeśli jednak lubimy coś bardziej wyraźnego, to pamiętajmy, aby dodatki były stonowane. Ważnym elementem jest dopasowanie kroju do sylwetki. Jeśli zamierzamy ukryć biodra, to dobrym rozwiązaniem będzie sukienka przypasowana od biustu do talii i rozkloszowana ku dołowi tworząc literę ”A”. Jeśli mamy szerokie ramiona, to idealnym rozwiązaniem będzie sukienka bez ramiączek oraz pasem pod biustem. Szczupłe i niskie kobiety powinny unikać strojnych kreacji. Najlepiej sprawdzą się proste i wąskie sukienki, lecz o wyrazistej barwie. Kilka ciekawych sukienek na wesele (także w promocji!) można znaleźć w naszym sklepie – https://leyla.com.pl/kategoria-produktu/sukienki/

Pamiętajmy jednak, że podczas wyboru sukienki na wesele, powinniśmy przede wszystkim kierować się swoim gustem. Nawet jeśli jakaś kreacja będzie dopasowana do najnowszych trendów, właściwej stylistyki i wszystkich zasad, a będziemy się w czuć niekomfortowo, to tak naprawdę cała radość z uroczystości nas ominie. Powyższy tekst, to jedynie kilka porad, jednakże wszystko zależy od naszej inwencji, tego w czym jest nam najwygodniej, ponieważ pamiętajmy, że wesele to przede wszystkim zabawa do białego rana 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *